Niedawno, bo 7 marca o godzinie 20:00 zaistniał wywiad prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym a także księżną Meghan Markle. O rozmowie tej szybko zrobiło się niezwykle głośno i w dalszym ciągu jest to jeden z podstawowych tematów wśród rozmaitych tabloidów. Po wycofaniu się pary z królewskiej rodziny oraz przeprowadzce do USA był to 1 połączony wywiad Meghan i księcia Harry'ego. W trakcie spotkania z Oprah para wyjaśniła powody swych decyzji i przedstawiła własną wersję wydarzeń z uczestnictwa na królewskim dworze. Na rozmowie pojawiły się oskarżenia obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Poza tym, w oparciu upowszechnionego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym sporze w rodzinie królewskiej są właściwie po stronie królowej Elżbiety a także pozostałych członków rodziny niżeli Harry'ego i Meghan. Lecz nie da się ukryć, iż poparcie jest niepomiernie zróżnicowane, zależnie od wieku i sympatii politycznych. Brytyjskie tabloidy , iż jeśli tylko Meghan i Harry chcieliby kiedyś powrócić do królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem skreślili bezwarunkowo swoją szansę. Prócz wspomnianych wcześniej kwestiach królewska para poruszyła też problem tego, iż książe nie widział wcześniej, że jest on "uwięziony", jak sam dodał, jak i również temat myśli samobójczych Meghan.

Prowadzący kanał na platformie YouTube, zajmujący się szukaniem różnorodnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, zmotywowali czwórkę ekspertów omawiających w publikatorach sprawy rodziny królewskiej na analizę wywiadu 2 dni przed jego publikacją. Doświadczeni eksperci, w tym dawny prasowy sekretarz królowej brytyjskiej, omówili cały wywiad, sugerując przy tym Oprah Winfrey brak obiektywizmu natomiast Meghan korzystanie z bezkompromisowego oraz ostrego języka. Wywiad Oprah z księciem Harrym oraz księżną Meghan pokazany został w wieczorem w TVN24. Wówczas wywiad ten oglądało średnio około 1mln odbiorców. Stacja była wtedy wiceliderem na rynku, tym samym mając przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednakowo mówi się, że wywiad ten tylko potwierdził legendę dotyczącą Oprah Winfrey jako redaktorki, która potrafi wyciągnąć ze swojego rozmówcy wnikliwie wszystko. Zważywszy na emocjonujące rewelacje pary książęcej tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", chociaż Oprah robiła to już wiele razy. Bez żadnych wątpliwości należy przyznać, że temat ten będzie w ciągu najbliższych tygodni zapewne często komentowany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz