Polski Związek Piłki Nożnej zaprezentował nazwisko nowego selekcjonera piłkarskiej polskiej reprezentacji - to Fernando Santos!

Piłkarscy kibice z naszego kraju zdążyli przyzwyczaić się do tego, że jeżeli chodzi o polski zespół narodowy to wymiana szkoleniowca występuje bardzo często. Polska narodowa drużyna w ostatniej dekadzie była prowadzona przez 5 selekcjonerów. Wyłącznie jeden z ich wszystkich doprowadził do tego, że reprezentacja Polski osiągnęła spory sukces. Tutaj mowa oczywiście o Adamie Nawałce, który wraz z zespołem Polski dał radę na Mistrzostwa Europy w 2016 roku dojść do 1/4 finału turnieju rozgrywanego we Francji. Reprezentacja narodowa Polski wówczas poległa po konkursie rzutów karnych z portugalską kadrą narodową, którą prowadził na tym turnieju Santos. Przewodniczący Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza długo chował przed ekspertami sportowymi imię kolejnego selekcjonera. We wtorek została zorganizowana konferencja prasowa w Warszawie, na której został przedstawiony kolejny szkoleniowiec kadry narodowej Polski.

Fernando Santos, który na ostatnich mistrzostwach świata prowadził drużynę narodową Portugalii został następnym trenerem kadry narodowej Polski. Prowadzony przez Fernando Santosa zespół narodowy Portugalii zaszedł tam do ćwierćfinału, gdzie przegrał z sensacją mundialu, czyli kadrą narodową Maroka. Prezes Kulesza ogłosił, iż Fernando Santos podpisał umowę z polską reprezentacją narodową do roku 2026. Portugalczyk zaznaczył, iż chce mieć też wpływ na wyszkolenie młodzieżowych zespołów i nie trafił do Polski wyłącznie dlatego, aby się zajmować się pierwszą drużyną. Warto mieć na uwadze, iż jeśli chodzi o stanowisko szkoleniowca polskiej drużyny narodowej to jest to niesamowity postęp. Dotychczas nigdy w całej historii polskiego futbolu nie zatrudnialiśmy tak uznanego szkoleniowca. Specjaliści piłkarscy twierdzą, iż jest to gigantyczna szansa dla naszego futbolu na wykonanie wielkiego kroku ku lepszemu. Kibice piłkarscy z naszego kraju nie ukrywają, iż powołanie Santosa na stanowisko selekcjonera, to dla nich doskonała nowina. Mnóstwo twierdzi, iż z tym trenerem nasza reprezentacja może osiągnąć sukces, na który się zapatrujemy od dłuższego czasu.

Tagi: Online Sport 2023

Brak komentarzy

Zostaw komentarz