Sympatycy futbolu byli świadkami niezwykłego meczu na boisku w Rumunii na wieczór poniedziałkowy. Niewiele ludzi oczekiwało tego, iż spotkanie pomiędzy narodową kadrą Francji, a kadrą Szwajcarii zagwarantuje tak dużo niezwykłych bramek. zwycięzce spotkania ujrzeć mogliśmy dopiero po rzutach karnych, a gracze obu kadr grali fenomenalnie. Piłkarze drużyny Francji fenomenalnie zaczęli drugą połowę, w której dwa gole zdobył Karim Benzema, jednakże jako pierwsi bramkę strzelili zawodnicy Szwajcarii. Kiedy na 3:1 gola ustrzelił Pogba Paul zdawać się mogło, że emocje w tym meczu właśnie się skończyły. Jednak piłkarze kadry szwajcarskiej nie zamierzali poddawać się i ku zdziwieniu wszystkich zdołali doprowadzić do remisowego rezultatu. Sędzia tego spotkania nie miał wyjścia i był zobligowany zaprosić drużyny na dogrywkę. Dodatkowy czas rozgrywki także nie przyniósł rozstrzygnięcia, i dlatego o rozstrzygnięciu pojedynku zadecydować musiały jedenastki. Nieznacznie lepsza w czasie rzutów karnych była szwajcarska narodowa kadra, która triumfowała wynikiem pięć do czterech. W spotkaniu ćwierćfinałowym gracze drużyny Szwajcarii będą walczyć z narodową kadrą Hiszpanii.